Na horách.cz - Hory, lyže, ubytování

Zimní dovolená v ČR i v cizině

Hlubočky

Hlubočky

HlubočkyHlubočky se rozkládají v okrese Olomouc a leží zhruba 10 kilometrů od tohoto velkého města. Přesněji bychom je začlenily do mikroregionu Bystřička. Hlubočky se nachází v Jeseníkách. Pohoří je jedno z nejoblíbenějších z celé České republiky. Není vůbec divu. Část přírodního parku Údolí Bystřice leží v nadmořské výšce 382 metrů nad mořem. Obec Hlubočky reprezentuje známá firma Mora, která je také zobrazena v obecním znaku, v podobě plamene.

První zmínka o malebné vesničce je z roku 1368. Zhruba o 40 let později patřila obec k panství hradu Hluboký. Hrad rozkládající se blízko Hlubočky už bohužel zanikl. Poté náležel panství zámku ve Velké Bystřici. Takovým zlomovým bodem byl příchod Jana Zvěřiny. Roku 1827 doslova změnil tuto zalesněnou divokou oblast, když zde založil železárny a hutě. Poté roku 1870 vznikla akciová společnost Moravia, která vlastnila také závody v Mariánském údolí. Jako celek je dnes firma známá pod jménem Mora Moravia a.s. Výroba plynových spotřebičů, která proslavila obec, je známá nejen v České republice, ale také v zahraničí. Také na základě propagaci obce díky známé firmě dostala obec povolení k vlastnění svého obecního znaku a praporu.

Hlubočky v ziměV současné době je obec Hlubočky oblíbeným místem pro rekreaci. Díky své výhodné poloze a středním obtížnostem sjezdových tratí je středisko vhodné pro rodinné dovolené nebo pro sportovní vyžití po práci. V lyžařském areálu jsou k dispozici 4 sjezdové tratě, které mají celkovou délku 1,7 kilometrů. Tři jsou lehké obtížnosti a dvě jsou střední obtížnosti, tedy červené barvy. Pro návštěvníky je zde připraven oblíbený snowpark. U jedné sjezdové tratě a snowparku je možnost umělého osvětlení pro romantické večerní lyžování.

Pokud chcete vyrazit na běžky, přímo v lyžařském areálu se nachází běžecký okruh. Trasa není příliš obtížná ani příliš dlouhá. Slouží spíše k odpočinku. Dlouhá je 3 kilometry.

Lyžařské středisko je ale k dispozici pro příchozí také v ostatních ročních obdobích. Když totiž sleze sníh, můžete si zde vyzkoušet mnoho zábavných aktivit. Patří mezi ně horské terénní minikáry nebo freecrossové tratě pro bikery. Pro ty nejmenší je zde možné zapůjčit dětské čtyřkolky. Oblast, jako většina těch horských, je výborná pro typické letní sporty, jako je cyklistika a turistika. Je zde mnoho značených tras, které vás dovedou na kouzelná místa. Výhodou je také blízkost velkého města.

Štítky: , , ,