Skiareál Bormio

skiareal-bormioJedno z nejlepších a nejznámějších lyžařských středisek Itálie bychom přesněji našli v Brentských Dolomitech. Nejsevernější cíp Lombardie tvoří krásná příroda a vysoké masivy italských Alp. Lyžařské středisko se nachází na konci údolí Valtelina. Nejen znalci dobrého vína ihned poznají, že právě z této oblasti pochází oblíbené víno Veltlín.

Lyžařské středisko Bormio je může pyšnit svou bronzovou pozicí v nejvýše položených lyžařských střediscích v Itálii. Bormio není oblíbené jen díky lahodnému vínu, ale také díky události v letech 1985 a 2005. Tehdy totiž hostilo mistrovství světa v alpském lyžování. Samotné lyžařské středisko se rozkládá na svazích vysoké hory Cima Bianca. Přímo pod ním leží stejnojmenné lázeňské městečko.

Italské Alpy jsou především v zimních měsících velice oblíbeným cílem k dovolené. Pokud budete stát přímo na vrcholu masivu Cima Bianca, užijete si krásného výhledu v nadmořské výšce 3017 metrů nad mořem. Lyžařský areál Bormio disponuje více než 50 kilometry sjezdových tratí. Turisté si zde mohou užít zimních podmínek na 13 sjezdových tratí. K dispozici je zde 5 tratí lehké obtížnosti, tedy modré barvy. Dále lyžaři mohou využít 22 kilometrů svahů na 6 sjezdových tratí červené barvy, tedy střední obtížnosti.

Pro milovníky adrenalinu a nebezpečí jsou k dispozici 4 kilometry svahů na 2 tratích černých, tedy strmých svahů. Téměř až na samý vrchol masivu Cima Bianca lyžaře vyveze dohromady 18 vleků a lanovek. Můžete využít 1 lanovku, 1 gondolu, 7 sedačkových lanovek, 4 kotvové vleky a 5 „Kouzelných“ koberců, které jsou určeny především pro ty nejmenší.

Přímo na svazích lyžařského střediska je několik restaurací, v kterých si turisté mohou odpočinout. Milovníci zábavy si přijdou na své především ne snowparku. Zde je pro lyžaře a snowboardisty připraveno spoustu atrakcí. Pokud jste příznivci běžeckých disciplín, určitě nevynechejte upravované trasy dlouhé necelých 10 kilometrů. Tratě jsou propleteny krásnou bílou přírodou, která bere dech snad každému. Pohled na 3 000 masivy je nezapomenutelný.

Městečko Bormio je typické horské městečko, které má více než 4000 lidí. O kulturu zde tedy není nouzi. Na turisty zde čeká spoustu útulných restaurací nebo hospod. Velkou výhodou a lákadlem jsou také místní termální lázně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno