Rakousko – Hochficht

Hochficht
absolutmachal / Foter

Skvělým typem na zimní dovolenou je lyžařské středisko a celá okolní oblast Hochficht. Je skvěle přístupný právě díky své poloze. Oblíbené středisko bychom totiž našli na rakouské straně Šumavy. Tyčí se od výšky 930 metrů nad mořem, až do 1338 metrů nad mořem. Svůj název dostal areál díky Hochfichtu, nejvyšší hoře lyžařského areálu. Česky je hora nazývána Smrčina.

Jedno z nejznámějších a Čechy často navštěvovaných středisek nabízí turistům celkem 10 sjezdových tratí. Tyto dráhy mají dohromady 20 kilometrů. Každý si přijde na své. Lyžaři si mohou skvěle zalyžovat na 4 červených, 5 modrých a také 1 černé sjezdové trati. Nejoblíbenější z nich je například trať Standardstrecke. Je 2 kilometry dlouhá a zamilují si jí obzvlášť středně zdatní lyžaři, je tedy červená. Trať je zajímavá také tím, že na ní profesionálové absolvovali Evropský pohár FIS.

Další neméně oblíbenou tratí je Zwieserwiese. Pokud byste se chtěli zdokonalit, je Zwieserwiese jako stvořená právě pro vás. Jedná se o lehkou obtížnost, tedy modrou barvu. Délka tratě je 3,4 kilometrů. Zpět nahoru turisty vyvezou 3 čtyřsedačky a 5 vleků. Velky a sedačky mohou převést za hodinu až 11 000 lidí. Cestu zpět na vrchol hory vám mohou zpříjemnit krásné výhledy na zasněžené pohoří Rakouska, které ohromí snad každého. Také snowboardisti si na Hochfichtu užijí spoustu zábavy. Pro ně je zde totiž nově vystavěn snowpark, který se nachází přímo pod vrcholem Hochficht.

Hochficht
chrisaut / Foter

Velké středisko samozřejmě také nabízí spoustu služeb. Můžete se zde občerstvit, ohřát se teplým svařákem nebo čajem. Můžete navštívit ski servis, půjčovnu lyží nebo lyžařskou školu. Lyžařské středisko Hochficht je vzdáleno od Prahy cca 220 kilometrů.

Není nad české jídlo a česky mluvící personál v hotelech. Pokud máte rádi domácí prostředí, můžete se ubytovat v některém z lipenských hotelů. Hora Hochficht není příliš vzdálená, do střediska turisty doveze ski bus. Na Lipně si také můžete vybrat, jaký typ ubytování vám vyhovuje nejvíce. Je zde na výběr z 4hvězdičkových hotelů, apartmánů nebo soukromého ubytování v chatách.

Pokud jste příznivci běžeckých disciplín, je pro turisty k dispozici až 80 kilometrů dlouhých běžeckých tratí. Tratě jsou pravidelně upravované.

Okolí Hochfichtu je také skvělým místem na letní dovolené. Divoká příroda a nezapomenutelné výhledy. Při svých cestách rakouským pohořím vás překvapí krása této oblasti. Někdy je až neuvěřitelné, co vše příroda umí. Hochficht je tím důkazem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno