Ski areál Arosa
Ski areál ArosaTambako the Jaguar / Foter

Ski areál Arosa

Ski areál Arosa bychom prstem na mapě našli ve švýcarských Alpách. Přesněji leží v Plessurských Alpách. Lyžařské středisko není příliš veliké, nabízí ale turistům spousta dalších výhod. Jedním z nich je umístění. Svahy v Arose jsou především severní. Po celou sezónu se tak turisté mohou těšit na dostatek sněhové pokrývky. Další výhodou je malý automobilový provoz. I tento fakt nám bezesporu zpříjemní naší očekávanou dovolenou. Pokud jste milovníci sluníčka, na svazích si ho určitě užijete. Výhodou je také propojení střediska skibusem, dostanete se tak všude, kam potřebujete.

Ski areál Arosa
Ski areál Arosaaegidian / Foter

Švýcarsko je jako takové velkým lákadlem pro české obyvatelstvo k dovoleným v jakémkoli ročním období. Lyžařské středisko Arosa nabízí turistům v zimním období celkem 70 kilometrů kvalitního zážitku. Pokud se rozhodnete pro toto komfortní místo, užijete si sjezdu na 40 kilometrech lehké obtížnosti sjezdových tratí. Oblast je tedy jako stvořená pro amatéry a začínající lyžaře.

Pokud se řadíte mezi zdatnější a zkušenější sportovce, přijde vám vhod 25 kilometrů tratí červené barvy, tedy střední obtížnosti. V tomto klidném středisku ale naleznete také obtížné tratě. Pokud je využijete, sjedete 5 kilometrů. Na samý vrchol lyžařského střediska turisty vyveze 12 vleků a lanovek. Komfort a pohodlí nejen lyžařům zajistí 2 kabinkové lanovky. Dále turisté využijí 1 gondolu, 6 kotvových vleků a 4 pomy. K dispozici je také skibus zdarma.

Pokud nebude v areálu dostatek sněhu, turisté se nemusí obávat, že by si neužili své dovolené. V nabídce je totiž i zasněžovací systém. Pro příznivce běžkování areál připravil 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Ty jsou především těžké obtížnosti. Naleznete zde ale také trasy, kde si můžete odpočinout a spíše si užívat okolní přírodu. Nejdelší trasa sahá až do výšky 1 936 metrů nad mořem. Odtud budete mít určitě překrásný výhled.

V areálu Arosa je o zábavu postaráno. V této oblasti totiž můžete vyzkoušet spoustu sportů, které vám byly dříve úplně neznámé. Jedním z nich je například curling, který je velice zábavný. Dále si krásnou krajinu můžete užít při létání balónem. Jako v pohádce se budete cítit při jízdě na saních, které vedou koně. V nabídce je ale i spoustu jiných oblíbených aktivit, jako je kluziště, snowball, bruslařská dráha, solárium nebo squash.

Pokud svou dovolenou chcete strávit právě ve středisku Arosa a nejraději cestujete autem, není vůbec žádný problém. Od Prahy je Arosa vzdálená 682 kilometrů. Pokud jste obyvatelé města Brna, ujedete 888 kilometrů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno