Rájem všech milovníků zimy, zimních sportů a lyžování se s napadením prvních centimetrů sněhu stane Lipno a jeho okolí. Najde zde svou správnou sportovní aktivitu jak partička náctiletých, tak starší pár seniorů, ale i rodina s malými dětmi, které ještě lyžovat neumí.

Víte, co vše vám Lipno nabídne?

Jsou to tři moderní lyžařské areály nejvyšší úrovně vzdálené od sebe 20 kilometrů. To z něj dělá jednu z nejlepších destinací pro lyžování i snowboarding v České republice.

Pokud máte rádi běžky, najdete více než 45km upravených, značených běžeckých tras. Na všechny okruhy tras je ideálním nástupním místem nové bezplatné parkoviště pro 100 aut. Další možností napojení se na stopy je nechat se vyvézt lanovkou na Kramolíně, nebo na Martě ve Frymburku. Snadno dostupné jsou i běžkařské trasy v Rakousku.

Sjezdové lyžování nabízí například lyžařský areál Hochficht. Jeho špičkové podmínky zajistí spokojenost návštěvníkům všech úrovní i věku. Nabízí 20km sjezdových tratí všech úrovní obtížnosti, od pohodové rodinné trati až po náročnou závodní trať FIS. Bezproblémovou přepravu zajišťují 3 sedačkové lanovky, dvě kotvy, sedm vleků a jeden pojízdný pás v dětském Sunny Kids Parku.

Free-styleři se snowboardy a na lyžích uspokojí svůj adrenalinový hlad na skicrossové trati snowpark Ficht. Na Lipně je v provozu i poměrně mladý zimní adrenalinový sport Snowkiting. Síla větru vás bude táhnout přes zasněžené pláně díky říditelnému draku.

Pro děti je upraven dětský park Sunny Kids Park, kde jsou k dispozici cvičné trati různé obtížnosti. Přepravu zajišťuje 185 metrů dlouhý zastřešený přepravní pás. Další nabídka pro rodiny s dětmi čeká v Skiareálu Lipno (Kramolín), protože poskytuje 9 přehledných sjezdovek nenáročné obtížnosti, takže je skvěle využijí začínající lyžaři. Nechybí ani lyžařská škola.

Vybavení vám zapůjčí

Jestli vám chybí nějaké vybavení, můžete se obrátit na půjčovny lyžařského vybavení, které jsou připraveny jak na dospělé, tak na dětské klienty.

Ubytujete se, prosím

Mimo sportovní vyžití budete bezesporu řešit i ubytování na Lipně, teplé zázemí, do kterého se budete se zkřehlí rádi vracet. K dispozici je více než 270 hotelů, penzionů, chat, chalup, apartmánů Lipno. Je jen na vás, kterou možnost upřednostníte. Podívejte se sami na přehlednou nabídku, u každé nechybí přímý kontakt, díky kterému budete mít možnost okamžité rezervace, nebo získání dalších informací.

Neváhejte, domluvte se s rodinou na termínu dovolené a vydejte se do krásného prostředí Šumavy. Lipno vás bezesporu nadchne!