Poznejte krásy Beskyd

BeskydyÚtěk z civilizace přeplněné technikou a dokonalostí té nejvyšší úrovně nás často žene do přírody. Tam, kde neslyšíme běžný ruch automobilům, šum města, nemusíme být neustále ve stresu, spěchu a myslet na povinnosti, které nás čekají. Je to určitý návrat ke kořenům. A ideálním místem na to jsou jistě hory.

Beskydy jako přírodní skvost

Mezi nejoblíbenější hory v České republice patří Beskydy. Je to velmi zachovalý kout naší republiky, kde se stále můžeme setkat s takřka původním zalesněním, velmi vzácnou flórou a faunou. Ne zřídka se zde setkáváme s medvědy, rysy nebo vzácnými ptáky. Díky velkým nezalidněným plochám mají zvířata klid a relativní bezpečí.

I zde si turistický ruch našel své místo a tak pomalu a postupně stále více lidí objevuje krásy tohoto kraje. Mezi známá střediska, kde lze začít túry a výlety se řadí například Frýdlant nad Ostravicí nebo Čeladná. Právě Čeladná zažívá obrovský boom a každým rokem se sem vypravuje více návštěvníků. Obec se i díky čilému turistickému ruchu neustále rozšiřuje a nabízí turistům stále větší možnosti užívání dovolené.

Služby a ubytování na úrovni

Čeladná je ideálním startovacím místem pro poznávání Beskyd a širokého okolí. Je dobře dostupná automobilem, ale i automobilem či vlakem. Spojení je přímé s Ostravou. Co se týče kvality poskytovaných služeb, určitě si vybere každý zájemce ať o aktivní dovolenou nebo dovolenou spíše typu relaxace. Ubytování je možné v penzionech, apartmánech, ale kdo hledá hotel Čeladná, určitě si vybere i s kategorie vyšších a atraktivnějších nabídek.

Samotné okolí nabízí nepřeberné množství aktivit. Je zde skvělá možnost zdolávání nejbližších vrcholů hor, jako je nedaleká Lysá hora. Tam se snadno dostaneme veřejnou dopravou. Je to ideální celodenní výlet pro rodinu, ale i seniory nebo děti. Celodenní výlet je sice náročnější, ale není to nic nezvládnutelného. Mnoho možností poskytuje i nedaleká Ostrava, která je kulturním, společenským a obchodním centrem této oblasti.