MAKY_OREL / Pixabay

Zima se blíží a každým rokem vyrážíme lyžovat na překrásné sjezdovky, ubytováváme se v krásných hotelích a užíváme co to jde. Krkonoše a okolí však nemusí být navštěvovány jen v zimě, je zde totiž velké vyžití po celý rok. Pojďme na ně podívat ze všech úhlů.

Všichni jistě vědí, že jsou Krkonoše domovem pro nejvyšší horu naší republiky, tedy Sněžku. Měří 1602 metrů a výšlap na ni, je opravdovým zážitkem i výzvou. Můžete na ni ale také jednoduše vyjet lanovkou a po svých ji naopak sešlápnout dolů. Jelikož je velká část pohoří chráněná a je označena za biosférickou rezervaci UNESCO, příroda v této oblasti není poznamenána ničím jiným, než občasnými neukázněnými turisty, kteří nevědí, že odpadkové koše nejsou pouze na okrasu. To vám ale nezkazí požitek z okolních lesů, kterými vedou klikaté stezky. Sněžka pochopitelně není jedinou horou v Krkonoších, a tak dalšími cíly vaší výpravy může být například Černá hora, Violík nebo Stříbrný hřbet a mnoho dalších.

Hora jménem Dívčí kameny je potom samostatnou kapitolou. Nachází se přibližně 8 kilometrů od Špindlerova mlýnu a probíhá na rozhraní naší a Polské Republiky. Nachází se ve výšce přes 1400 metrů a dává nám možnost rozhlédnout se do daleké krajiny. Na jejím vrcholu, který patří z větší části do Polska, se nachází žulová skaliska dosahující výšky až osmi metrů. Vskutku krásná podívaná.

falco / Pixabay

Jedním z velice zajímavých míst na strávení dovolené pro léto i zimu může být Harrachov. V zimě si zde můžete zasportovat na lyžích, snowboardu. V létě potom zavítejte do skvělého a velice oblíbeného lanového centra za spoustou zábavy a to nejen s dětmi. Pokud vás lezení ve výškách omrzí, je zde také bobová dráha, a to bude teprve jízda, nemyslíte?

Krkonoše jsou vynikajícím místem i pro cyklisty. Můžete zde zdolávat složitý terén a to bude dobrodružství pro ty zdatnější. Nezapomeňte si přibalit sadu na opravy, může se v zábavném putování kdykoli hodit.

Pokud se máme zaměřit na sjezdovky v této oblasti, není možné je všechny shrnout. Nebyli bychom to ale my, kdybychom si neřekli alespoň o těch nejzajímavějších a nejoblíbenějších. Mnoho z lanovka funguje po celý rok pro ty, kteří se chtějí na krajinu podívat z výšky. Například se jedná o zmiňovanou lanovku Harrachov a ještě známější lanovku na vrchol Sněžky. Mezi další velmi frekventované a milované potom patří ta ve Špindlerově Mlýně či Jánské lázně, která vede přímo na Černou Horu.

Ať je zima nebo horko, nebudete litovat této návštěvy, ať už pocházíte z jakéhokoli konce republiky. Krkonoše vás ohromí svou různorodostí.