Vášniví cyklisté si na kole zajednou téměř kdekoliv, nebojí se špatného terénů ani nemají strach z nepřejícího počasí. A pravdou je, že ačkoliv se zdá, že na hory je kolo nebezpečné, tak si jej v tomto případě můžete vzít sebou. Budete velice příjemný zážitek.

Kudy trasa vede?

By: Robert Couse-Baker

Tato velmi krásná trasa je poměrně náročná a vhodná spíše pro horská kola. Trasa začíná u Čertových skal na okraji Lidečka. Lesní cestou tyto skály objedete a napojíte se na modrou turistickou značku kolem Vařákových pasek až nahoru na kopec Bařinka. Poté vyměníte modrou turistickou značku za žlutou a vydáte se na vrch Dolina. Přejede obec a ocitnete se zpátky na modré a jedete k rozhledně Vartovně, z rozhledny potom pojedete kolem Juřičkova mlýna a postupně se napojíte na Valašskou Polanku. Poté vystřídáte opět turistickou značku, tentokrát přejdete na zelenou, která vás dovede na vrch Rašov a přijde další barva – červená, po které se dostanete do Pulčína a odtud můžete opět sjet k Čertovým skalám.

Co mě po cestě čeká?

Z tohoto okruhu budou nadšeni milovníci přírody a zejména skla a skalních útvarů, které jsou opravdu kouzelné.

Čertovy skály

Začátek a pro někoho i konec je u Čertových skal. Tyto skály jsou mimořádnou přírodní památkou a také oblíbený cíl horolezců, ale také turistů a cyklistů. Tyto skály jsou výjimečně uspořádány, protože se nám jeví, jako by na sobě byly poskládané krychle. S tím se také pojí různé povídky, odkud také vzniká onen originální název.

Rozhledna Vartovna

Při cestě si také můžete vystoupat na třicet sedm metrů vysokou rozhlednu, odkud se vám bude nabízet krásný pohled nejen na Lysou horu, ale také na Malou Fatru či na známé poutní místo, kterým je Hostýn. Za dobrého počasí se vám může podařit zahlédnout dokonce i vrcholky Nízkých Tater.

Pulčínské skály

Pulčínské skály jsou největším pískovcovým skalným městem v moravských Karpatech. Když necháte zamčené někde dole, můžete si krásně vyšplhat až na vrcholky hor, odkud máte krásný rozhled do okolí. A samotné skalní útvary jsou opravdu krásné, sami si můžete vymyslet, co vám jaká část připomíná.

Tato trasa je opravdu krásným zážitkem a téměř každý člověk si jí nesmírně užije. Uvidíte opravdu krásné a neobyčejné skály a skalný útvary a přitom si trochu zasportujete.