Zimu si zpříjemňujeme sportem. Avšak, jak udělat ze zimy nejoblíbenější roční období? Stačí, když zažijete pořádné dobrodružství, na které budete rádi vzpomínat a nejlépe byste si jej každý rok opakovali. Tak pojeďte na Valašsko.

skeeze / Pixabay

Co na vás čeká na Valašsku?

Abychom zimu přežili v příjemné atmosféře, chce to nějakou akci. A právě na Valašsku je pro vás připravená celá hromada dobrodružství. Přes zimu se zde pořádá mnoho akcí, které by vás mohli přilákat. Sami si můžete vybrat, která z akcí je pro vás atraktivní anebo si zde udělejte dovolenou a navštivte akcí více a poté můžete porovnávat, z které si domů ponesete největší zážitek. Ať už si vyberete kteroukoliv, určitě nebudete zklamaní.

Po stopách Yettiho

Jednou z oblíbených akcí Valašska je právě akce, kdy se vydáte po stopách Yettiho. Tato akce je většinou na tři dny, a proto se doporučuje rodinám pro zpestření víkendu, ale třeba také pro stmelení pracovního kolektivu. Začínáte tím, že se ubytujete v jedné horské chatě či penzionu, což záleží na vašem výběru. A seznámíte se s tím, co se bude v následujících dnech dít. Hned ráno druhého dne se vydáte na výpravu, samozřejmě, že nesmí chybět lyžařské potřeby, které vám mohou být vypůjčeny, abyste si i trochu zasportovali. A poté přijde to nejlepší – výprava za Yettim. Někdo to může pojat, jako legraci, jiní se chtějí něco nového a zajímavého dozvědět a jsou i takoví, kteří chtějí výpravu, jako součást nějakého sportovního tréninku. Pravdou je, že budete muset zvládnout pár překážek, než se dostanete k cíli, ale jistotou je zážitek.

Máme rádi zvířata

Pokud jste milovníky zvířat a chtěli byste si vyzkoušet něco originálního, co si mnozí nevyzkouší, tak máte příležitost! Na Valašsku se bude konat další skvělá akce, tentokrát se vydáte po stopách Jacka Londona. Dokážete si představit, jak se asi cítili členové polární výpravy? Tak si to pojďte vyzkoušet! Kdo dokáže ulovit jídlo, jen pomocí luku a šípu? Rozdělávat oheň na sněhu? Po tomto dobrodružství to budete umět i vy! A to nejlepší na tom je, že dostane profesionální psovod. Samozřejmě, že nejprve se budete muset naučit základní instrukce, jako je zatáčení, rozjezd a základní povely pro psy, ale až to všechno budete ovládat, můžete si sami vyzkoušet jet na saních tažených psy. A to je teprve opravdové dobrodružství.

A to není všechno

Byly zmíněny jen ty největší atrakce, které jsou pro turisty nejvíc oblíbené, avšak na Valašsku bude spoustu jiných možností, kde si užijete zimu. Můžete si vyzkoušet třeba chůzi na sněžnicích anebo lézt po ledu. Záleží na tom, co bude pro vás atraktivní. Zábavy a zážitků je zde nachystáno hodně, tak nepromarněte možnost, užívat si zimu na plno.

 

Na Valašsku si zimu užijete, i když to není vaše nejoblíbenější roční období, protože je zde mnoho akcí, které vám toto škaredé počasí zpříjemní, a vy budete na zimu dokonce rádi vzpomínat.