Špindlerův Mlýn, nejen v létě, ale i v zimě

By: Kačka a Ondra

Špindlerův mlýn je místem, o kterém minimálně slyšel každý z vás. Spousta z vás sem i jezdí a užívá si zimních radovánek. Jsou však i tací, kteří sem mají namířeno i v létě. Do Špindlerova Mlýna se jezdí ale především za zimními radovánkami.

K dispozici je lyžařům hned několik lyžařských oblastí. Užít si můžete jak sjezdovek, tak i tratí pro běžky po kterých se můžete vydat do okolí a užívat si krásy nedotčené přírody. Velmi lákavá je pak také bobová dráha. Zábavu zde najde celá rodina. Na své si přijdou jak vášnivý lyžaři, tak i snowboardisté, ale také začátečníci a rodiny s dětmi. V okolí je velké množství vleků, díky kterým se dostanete na vrcholek hor. Stačí si jen vybrat.

K nejvyhledávanějším patří Skiareál Svatý Petr. Je zde jak sjezdovka pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Branou světa lyžařů a snowboardistů je Hromovka. Nabízí krásnou, dlouhou a členitou sjezdovku. Ta je potom vhodná pro zkušené lyžaře, kteří si chtějí užít dlouhou a ničím nerušenou jízdu. Večer si můžete užít jednu z nejdelších nočních jízd.

Nejvyšším lyžařským vrcholem ve Skiareálu je Medvědín. Červená sjezdovka patří mezi nejširší sjezdovky v České republice a je široká 60 metrů, navíc je opatřena bezpečnostními prvky.

Horní Mísečky je malý areál, který je vhodný pro lyžaře všech pokročilostí. Je zde mírná a dost široká sjezdovka, kterou ocení především začátečníci a děti.

U Labské přehrady, na začátku Špindlerova Mlýna je červená sjezdovka Labská. To je menší a klidné středisko, které ocení především rodiny s dětmi. U sjezdovek nechybí zázemí, kde se můžete prohřát a dát si jak teplé, tak ale i studené nápoje a také se zde můžete občerstvit. Možnost ubytování se zde, je na každém kroku a najdete zde i levnější varianty hotelů a penzionů, nebo máte možnost ubytovat se na privátech.