By: Jiri Brozovsky

Mnoho lidí by chtělo podniknout zajímavý výlet anebo dokonce dovolenou na kole. Avšak lidé, kteří nejsou zvyklí, mívají zpočátku strach. Jednak se bojí své kondice, jestli zvládnou veškeré stezky a jednak se bojí, aby se někde neztratili.

Na kole se neztratíte, máme pro vás průvodce

Přestože Česká republika patří k těm, co mají nejlépe vyznačené turistické trasy, jsou lidé, kteří se obávají, že se ztratí. Zejména pokud jedete na kole a v rychlosti nezvládáte sledovat turistické značky. A právě proto je zde velmi zajímavá nabídka a tou je, že přes Beskydy si můžete udělat projížďku na kole s průvodcem. To znamená, že nepojedete sami, ale s někým kdo tuto oblast a okolí velmi dobře zná, a tak vám ukáže vhodnou trasu a navíc vám něco zajímavého po cestě poví.

Budu průvodci stačit?

Projížďka na kole s průvodcem je velmi dobrý nápad, avšak každý člověk má jinou kondici a tak se někteří mohou obávat, že jim průvodce ujede. Pravdou je, že průvodce se přizpůsobí vám, a když bude třeba čekat, tak na vás počká.

Navíc projížďky na kole s průvodcem jsou rozděleny do několika kategorií podle náročností, takže když například nejezdíte tak často a máte strach z vašeho výkonu, tak si vyberete trasu pro začátečníky, což obnáší menší počet kilometrů a také by to měla být příjemnější, tedy méně náročná trasa. Jedná se o to, aby si lidé prohlídku Beskyd opravdu užili, takže nemusíte být vrcholoví sportovci, ale přesto si můžete užít netradiční prohlídku.

Co když máme dítě?

Ničeho se nemusíte bát projížďky na kole s průvodcem, jsou připraveny pro všechny, takže můžete vyjet i když máte dítě. Buďto vezmete kolo pro vaši ratolest a vyberete si nenáročnou trasu třeba pro začátečníky, ale jsou zde také speciální cyklotrasy pro rodiny anebo můžete dokonce na některých trasách použít přípojné cyklo-přívěsy či vozíky pro malé děti.

Můžu se projet, kdy chci?

Pokud chcete využít projížďku na kole s průvodcem, tak můžete vyrazit téměř kdykoliv, protože průvodci na vás budou čekat celý víkend a dokonce jsou zde pro vás i přes týden, avšak s jedinou výjimkou, což je pondělí. Tak jako většina památek v České republice i průvodci na kole mají v pondělí volno.

Jaké kolo si mám nachystat?

Kvůli projížďce na kole s průvodcem hned nemusíte kupovat nové kolo, trasy jsou vybírány tak, aby se zde našla sjízdná cesta jak pro horské kolo, tak také pro silniční kola.

Výlet na kole je pěkný zážitek, a když se nemusíte bát, že zabloudíte, tak si to užijete ještě více.