By: Trysil

Plánujete vyrazit do Rakouska na lyžovačku? Pak vyrazte do jednoho z vyhlášených lyžařských středisek Goldeck. Navštívit také můžete lyžařskou oblast Katchberg, Baad Klenkirchheim, ledovec Molltan, či Nassfeld.

Přímo v Korutanech je Goldeck Sportberg, což je lyžařská oblast, kde se dočkáte největšího počtu slunečních dní v zimním období a setkáte se zde také s moderní infrastrukturou. Můžete si zalyžovat v 31 lyžařských oblastech Korutan.

Děti do 14 let mají do 29.3.2015, což je hlavní lyžařská sezóna, lyžování zdarma. Centrální oblast Millstattersee je centrální oblastí v korutanské lyžařské oblasti. Vzdálenost jednotlivých oblastí závisí hlavně na středisku, ve kterém se rozhodnete ubytovat.

Ve středisku Goldeck je Spittal an der Drau, Lendorf, Seeboden. Dalším střediskem je Bad Kleinkirchheim, kde je Dobriach, Pesetheim, Millstatt, Seeboden. Dále je tu potom středisko Gerlitzen, Innerkrems, ledovec Molltaler Gletscher, Turrach, Ankogel a Katchberg a Nassfeld. Možností, kde si zalyžovat je celá řada.

K dispozici jsou vám jak vleky, tak i lanovky. V této oblasti pak najdete celou řadu běžeckých, upravených tras. Ubytovat se můžete v typických hotelech a penzionech, které jsou v těchto horských oblastech k dispozici. Rakouské horské hotely jsou skutečně jiné, než ty naše a mají takové to své kouzlo, které vás jistě osloví.

Pokud si chcete jet zalyžovat a ještě se u toho ohřát a opálit se, pak máte jedinečnou šanci vydat se do rakouských Korutan. Jde totiž o skutečně nádherné místo, které je plné skvostů a lákadel pro lyžaře. Dlouhé sjezdovky vás protáhnou dokonalou krajinou, která je plná slunečních paprsků a to téměř po celý rok. Jen výjimečně se zde sluníčka nedočkáte.

Nechte se zlákat výletem na lyže, který bude skutečně dokonalý a který vám ukáže krásy sousedního Rakouska.