Tatranská Lomnica, krása na blízkém Slovensku

By: Eli

Chcete si zalyžovat přímo pod Lomnickým štítem? Přijeďte si zalyžovat tam, kde se točil Anděl na horách a to do Tatranské Lomnice, kde je velmi krásně a kde budete jako ve snu. Nasajte zde neopakovatelnou atmosféru a užijte si čerstvého horského vzduchu.

V Tatranské Lomnici se nachází sídlo Tatranského Národního parku a najdete tu i muzeum. V muzeu se návštěvníci mohou seznámit s tatranskou přírodou, s tím, jak ji chránit a také s dějinami zpřístupnění Tater. Toto muzeum je nejnavštěvovanějším muzeem svého druhu na Slovensku. V městě pak také startují důležité turistické trasy. Je zde vysutá lanovka, která vás vyveze až na skalnaté pleso a odtud lze pokračovat na Lomnický štít, což můžete v zimě klidně i na lyžích.

Trasu ocení především zdatní lyžaři a to hlavně proto, že patří k nejvýše položeným sjezdovkám široko daleko.

Pokud vás láká kromě lyží a turistiky také relaxace, tak se vydejte do oblíbeného Aquacity Poprad, kde je hned 13 bazénů, vířivé vany, také 11 inhalačních místností, jsou zde i sauny a relaxační prostory a to v nádherně vybaveném wellness centru Vitální svět.

Nedaleko v Liptovském Mikuláší je známý aquapark Tatralandia, který je situován v blízkosti Liptovského Mikuláše na severním břehu přehrady Liptovská Mara. Je to malý kousek od turistického a také lyžařské ho centra Liptova Jasná v Nízkých Tatrách.

Tatralandia patří mezi největší vodní ráje na Slovensku, v Čechách a i v Polsku. Je zdrojem termální vody a díky tomu jej můžete navštívit po celý rok. Můžete se těšit na termální bazény, na bazény s čirou ohřívanou vodou, na tobogány, skluzavky, pro děti je zde velké dětské hřiště. Obří dětský bazén s hradem Amazonia, přímo v budově je pak dětský koutek. Těšit se můžete na 18 tobogánových drah a skluzavek. Jsou zde ohromné sportovní plochy. Užít si lze relax v termálních bazénech, ale také animační programy, či relaxační masáž.