Pro každého z nás můžou slova „nejlepší lyžařské středisko“ znamenat zcela něco jiného. Pro některé z nás je to úžasná lanovka, pro dalšího stánky s občerstvením a dostupné hotely a jinému ke štěstí stačí prostě jen pěkně upravená sjezdovka. Koukněme se na to však očima většiny a řekněme si něco o těch, která jsou za nejlepší označovány ne jedním člověkem.

By: Matt Ryall

USA, ASPEN

Kdo o tomto středisku jakživ neslyšel má co dohánět, protože patří mezi opravdovou Mekku pro lyžaře z celého světa. Nesmíme však zapomínat, že pokud se sem vydáme, necháme zde opravdu velký balík peněz, a to nemluvíme o cestě. Jedná se o místo se snobskou pověstí a ne nadarmo sem jezdí lidé, kteří rádi rozhazují a hlavně mají co. Pokud si tedy chcete udělat luxusní dovolenou v horském prostředí, ale nejenom lyže milujete drahé luxusní hotely, nakupování a skvostné večeře, bude pro vás toto místo první v žebříčku.

Jestliže jste vždy toužili potkat nějakou celebritu, máte velkou šanci, že zde se vám to poštěstí. Pouze za ubytování bez stravy zde dáte od 4 100 za noc a to nepočítáme skipass a další spjaté náklady.

UTAH, PARK CITY

Utah se chlubí tím, že má ten nejlepší sníh na světě. Dokonale suchy, naprosto perfektní na zimní sporty. No posuďte sami, jestli by vám právě toto vyhovovalo. Děti si sice nepostaví sněhuláka, protože to jednoduše nelepí, ale zalyžujete si dozajista perfektně. Ročně toto místo uvítá přes milion a půl nadšenců do zimních sportů, což by nás mohlo trochu přesvědčit v tom, že to tu stojí za to. V noci se zde raději nikam nevydávejte, jsou tu opravdu časté sněhové bouře, po kterých však ráno není ani památky a lidé kolem vesele štěbetají.

Ubytování zde lze sehnat již o polovinu levněji než v předchozím Aspenu, ale nenechte se zmást, na kráse to místu nijak nesebralo.