Pobyty na horách jsou vhodné nejen v okamžiku, kdy si chcete zalyžovat, případně se projít po krajině. Mají také blahodárné účinky na vaše zdraví. Jak známo, na horách je obecně daleko čistější vzduchu nežli v nížinách a ve městech. Na rekreační pobyt je v tuzemsku možné vyjet třeba na Šumavu, a to konkrétně do malé obce Kvilda.

Proč právě Šumava? Důvodů se najde spousta

Proč zvolit právě ubytování na Kvildě? Kromě čistého vzduchu, který je typický pro celou oblast Národního parku Šumava, zde najdete klid a pohodu. A to v případě rekreace pro většinu z vás jistě tou nejzásadnější věcí.

Dobré zázemí najdete na Kvildě

Pro ubytování lze zvolit Ski penzion Kvilda. Najdete jej přímo v centru obce, která ostatně není nijak velká, bydlí zde jen něco přes 100 stálých obyvatel. Penzion je nejvíce využívaný v zimě, kdy se odtud dá vyrážet na běžky, ale i třeba do nedalekého ski areálu na Zadově. Přímo u penzionu je navíc menší sjezdovka, která dobře poslouží rekreačním, méně náročným lyžařům.

Ski penzion Kvilda
S apartmány Kvilda ve zmíněném penzionu budete zcela jistě spokojeni. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že jsou útulně zařízené, nechybí v nich třeba ani vlastní kuchyňka se všemi běžnými spotřebiči. Díky tomu si můžete kdykoliv během pobytu uvařit, nemusíte tak utrácet za restaurace. V každém z apartmánů je i vlastní sociální zařízení s WC a sprchovým koutem, takže máte naprosté soukromí.
Během rekreačního pobytu na Kvildě můžete nejen lyžovat, ale konat i zdravotní procházky do okolí. A přitom shlédnout zajímavá místa, mezi něž se určitě řadí třeba nedaleký pramen Vltavy. Za návštěvu rozhodně stojí také řeka Vydra, kterou lemují po celém horní toku charakteristické kameny přímo v korytě.
Šumava je pro rekreační pobyt přímo ideální. Ať už v zimě či v létě. Díky Ski penzionu Kvilda už nemusíte řešit ubytování a platit za něj zbytečně horentní sumy.