Výběr lyžařských středisek je velký. Někdo preferuje lyžařská střediska v Alpách, jiný zas dá přednost tuzemským. I u nás je pěkných lyžařských středisek dost na to, aby bylo z čeho vybírat.

Up-Free / Pixabay

Na Šumavě se sice drsnější počasí, ale i tak tam jezdí mnoho lidí. Šumava je prostě krásná. V zimě je krásné lyžování například na Špičáku. Jezdí tam čtyř sedačková lanovka, POMA i dětský provazový vlek, talířový vlek, kde se učí lyžovat děti. Parkování před areálem je zdarma. Samozřejmě, že jako v každém lyžařském středisku, je tady půjčovna lyžařských potřeb.

Můžeme si zde půjčit lyže, boty, helmu a mnoho dalšího. Takže kdo nemá svoje lyžařské vybavení, není problém si vše zapůjčit. Vyrazit můžeme i na běžky. Jsou tady upravené běžecké stezky.

Známé a hojně navštěvované je i lyžařské středisko na Zadově a na Lipně. I tady jsou výborně upraveny tratě pro běžkaře i lyžaře. Na Lipně je velkým lákadlem i bruslení na velké ploše Lipenské přehrady. Je to nejdelší bruslařská trať na světě. To samozřejmě, když je přehrada dostatečně zamrzlá. Na zasněžené přehradě si užijí své i běžkaři. Zimních radovánek je zde určitě dost. Šumava je prostě ideální pro všechny, kdo má rád zimní sporty a krásnou přírodu. Určitě se tam všichni výborně zabaví. Je to vhodná pro všechny věkové kategorie.

Na horách je všude hezky

Krásný pohled na hory a přírodu si uchováme ve svých vzpomínkách. Naše nejvyšší hory jsou Krkonoše. Skiareál Svatý Petr je velkým lákadlem pro všechny, kdo milují zimní sporty. Zároveň se zde pořádá mnoho sportovních akcí. Do tohoto areálu Svatý Petr můžeme vyrazit na celý den, a určitě se zde nebudeme nudit.

Po celou dobu lyžování je tu možnost zakoupení jídel a pití. Jsou tady lyžařské školky pro děti. Snowbordisti mají také možnost s instruktorem se naučit vše potřebné. Když se stane nějaká nehoda, je k dispozici horská služba hned ve Špindlerově Mlýně. Je tady pamatováno prostě na vše, aby si sportovci mohli užívat zimních radovánek. Samozřejmě i tady, jako ve většině areálů je možnost zapůjčení všeho potřebného na zimní sporty. Myslí se i na nejmenší. Půjčují se i sáňky a kluzáky. Vítanou možností je úschovna zavazadel, lyží a bot. Boty zde dokonce i vysuší, a tak zůstaneme bez starostí, a nemusíme vše nosit k autu.

Novinkou je, že přes internet je možné si objednat sportovní potřeby. Stačí nahlásit datum, velikost lyží a bot. Když přijedeme na místo, máme vše nachystané, a hned se můžeme věnovat zimním radovánkám. Ve Špindlerově Mlýně je několik pěkných sjezdovek. Určitě si každý oblíbí tu svou. Když máme dost sportu, je možnost i jiné zábavy. Bobová dráha, je velmi oblíbená, ale i lezení po provazech mezi stromy.

Určitě nesmíme zapomenout na Harrachov

V Harrachově si výborně užijí lyžaři,běžkaži mají také pěkně upravené tratě. Je tady možnost i nočního lyžování. Sjezdovky jsou osvětleny. Pokud máme malé děti, které nechceme někam brát sebou, je tady zajištěno i hlídání dětí. Svahy jsou pro začátečníky i pokročilé. Je i zajištěná doprava na svahy skibusem. Nechybí ani půjčovny sportovního vybavení.

Děti, ale i dospělí, mohou navštěvovat lyžařskou školu. I naprosté začátečníky tady naučí základům lyžování za pár hodin. V Harachově najdeme i jinou formu zábavy. Jsou tady taneční bary, mnoho obchodů. Za návštěvu stojí i pivovar a sklárna, která je známá skleněnou podlahou. Někoho nadchne tenisová hala, bouling, či nějaká vinárna.

Hotelové bazény, nebo někdo dá přednost aqaparku v nedalekém Liberci. I v nočních hodinách je v Harachově živo. Navštívit můžeme bary i diskotéky. Každý si zde užije to, co ho baví.