Plánujete vyrazit na lyže? Stále tápete, které cestovní pojištění pro vás bude to nejlepší? Trh s pojistkami je jako oceán nepřehledných informací. A proto je dobré myslet na vše dopředu a vše si včas promyslet! Nikdy totiž nevíte, co se vám může stát.

20161215123836

Proč je vlastně cestovní pojištění důležité?

Pokud plánujete cestu do Čech nebo do zahraničí, je vždy lepší zařídit si cestovní pojištění. Na to byste neměli nikdy zapomenout. Víte proč? Prozradíme vám hned dva hlavní důvody. Zaprvé budete mít jistotu, a to nejen tu psychickou. Na cestách je důležité mít dostatečnou finanční jistotu, která vám pokryje veškeré neplánované náklady. Může se stát cokoliv, někoho omylem srazíte nebo upadnete na lyžích a budete potřebovat hospitalizaci, převoz, léky a mnoho dalšího. A představa, že byste to všechno měli platit ze svého? Dovolenou si tak neužijete a ještě k tomu se vám pořádně prodraží.

Mnoho lidí tento krok podcení, což je zbytečné, nemyslíte? A tady je ten druhý důvod. Oproti výdajům, které máte, je cestovní pojištění na hory nebo připojištění do zahraničí téměř zanedbatelnou částkou. Sazby se pohybují v řádech desítek korun na den na osobu (liší se mnoha aspekty). Rozhodně vás to přijde méně, než když pojištění podceníte a něco se stane. Pamatujte, že náklady na léčbu v zahraničí nejsou malé, vychází na desítky až stovky tisíc korun. A když vám pak ve schránce přistane účet z nemocnice, bývá už pozdě.

20161215123830

Nepodceňte svou cestu a vyberte si pojištění včas!

Než si začnete vybírat cestovní pojištění, musíte se zamyslet nad tím, k jakému účelu má sloužit. Při cestování do zahraničí, ale i po naší republice se nabízí cestovní připojištění k vaší základní variantě pojištění (jedná se převážně o rizikové sporty, pracovní cesty nebo mohou nastat problémy s organizací zájezdu, pro tyto účely je zde připojištění při storno zájezdu apod.).

Je třeba také zohlednit délku či opakování pojištění. Můžete si pojistit zavazadla nebo odpovědnost za škodu. K nejběžnějším na hory patří právě úrazové pojištění, pojištění zavazadel a cestovní připojištění.

Některé pojišťovny, jako třeba Axa Assistance, nabízí dokonce až neomezené krytí léčebných výloh nebo asistenční službu, která vám bude k dispozici 24/7. Investujte pár korun do své jistoty, ať později nelitujete a můžete jet s klidnou hlavou na dovolenou a užít si ji v plném pohodlí.