Kvalita sjezdovek už dávno není to jediné, co lyžařská střediska řeší. Dnes je trendy zajistit v horských střediscích multifunkční zábavné parky, kde se pobaví lyžaři, nelyžující, senioři, zamilované páry i rodiny s dětmi. Nápis „aprés ski“ – „po lyžování“ vyhledávají nejen ti, kteří jsou unavení po celodenním lyžování, ale i ti, kdo si na hory přišli odpočinout a nelyžují.

Pezibear / Pixabay

Horské středisko není jen o lyžování

Většina těch, kdo na hory přijedou, lyžuje. Ale čím dál více lidí jezdí na hory bez výbavy, lyží nebo prkna a ty chtějí střediska také kvalitně zabavit. Vyzkoušet můžete adrenalinové sporty a zábavu na svahu, ale také odpočinek v moderních wellness centrech hotelů.

Vychutnejte si kus adrenalinu

Velmi lákavou je např. jízda na čtyřkolce po sněhu, která je skutečně vzrušující. Ti, kdo se bojí, mohou zkusit mírnější variantu, a to jízdu na snowtubingu. Jde o jízdu ve velkém gumovém kole, kdy polo sedíte a polo ležíte, točíte se a rychle jedete dolů z kopce. Možná to zní nebezpečně, ale kolo mají v oblibě především děti. Další možností je sáňkování a bobová dráha. Kopce jsou dlouhé i několik kilometrů, „obyčejné“ sáňkování si užijete mnohem víc, než na jaké jste byli zvyklí, když jste byli malí.

Což takhle něco „spešl“?

Ti, kdo mají golf, si jej mohou zahrát i na sněhu. Tuto možnost lze zkusit především v zahraničí. Dá se hrát všude, kde je dostatek sněhu, bezvadné je, že je prostor připraven ihned bez nutnosti úpravy trávníku.

Být v teple a klidu

Ať už strávíte den venku, nebo ne, můžete si vychutnat i koupání. Většina středisek vlastní bazén, nebo je poblíž aquapark se spoustou atrakcí. Většinou nechybí ani vířivka. Budete-li chtít skutečně vypnout, vsaďte na wellness procedury, saunu nebo aroma parní lázně. Také se můžete nechat hýčkat masáží, ať už thajskou nebo čokoládovou a spoustou dalších.