ski-2098120_640 (1)

 

Milovníci lyžování, dalších zimních sportů a překrásné přírody určitě neodolají zimní dovolené ve Francii. Dokonale upravené sjezdovky, nespočet lanovek a vleků, apartmány přímo na svahu, dětské parky i komfort nabízených služeb k pobytu v této evropské zemi prostě patří.

Nádherná příroda i luxusní služby

Sjezdové lyžování Francie je pojem. Užijete si ho nejvíce na jihovýchodě státu. Jen si představte, že můžete sjíždět tratě v nadmořské výšce 700 – 3 900 metrů nad mořem! Celková délka tras je více než 5 500 kilometrů. Úžasné! Určitě oceníte dostatek sněhu, a to od začátku podzimu až do konce jara. Někde si zalyžujete v květnu a červenci! O tom se nám v ČR může zdát. Rozhodně ohromí francouzské počasí, protože je prošpikováno slunečními paprsky. Teploty jsou ovšem velmi nízké. Nadšenci mohou vyzkoušet i pár ledovců, kde se lyžuje i v létě. Najdete je ve střediscích Tři Údolí, Tignes, Alpe d Huez a Les Deux Alpes.

Kam vyrazit?

I když je Francie od ČR vzdálená, zamilujete si ji. Vyzkoušejte cestu autobusem anebo vlastním vozem, bohužel často překonáte i 10 hodin. Není divu, že je dovolená ve Francii lepší na delší dobu. To platí také pro areál Les Sybelles, který najdete v údolí Maurienne. Skládá se z dalších oblastí a nabízí klidné prostředí pro rodinnou rekreaci. Za zmínku stojí Val Thorens, nejvýše položené evropské lyžařské středisko. Právě zde ochutnáte lyžování od prosince do května. Potěší visutá kabinová lanovka na Cime de Caron, jež přepraví 150 osob. Prima pobyt slibuje i resort La Plagne, který je jedním z nejpopulárnějších ve Francii. Nachází se jen kousek od Albertville a skládá se z dalších 10 areálů. Na své si zde přijdou zkušení jezdci. Černé sjezdovky je oslní! Rodiny s malými dětmi zaujmou široké tratě pro začátečníky. Osloví i běžecké stopy dlouhé na 85 kilometrů.