skiing-1723857_640

Chcete si letos zalyžovat trochu jinak, zažít něco méně tradičního? Vydejte se do Jeseníků, kde je zimní sezóna v plném proudu. Letos je sněhová nadílka opravdu bohatá a lyžařů je požehnaně. Jestli se chcete vyhnout největšímu náporu, co takhle zkusit noční lyžování?

V Jeseníkách mají lyžaři obrovské a profesionální zázemí. Zamilujete si 12 km sjezdovek ve ski aréně Karlov, ski areálu Kopřivná s vyhřívanou šestisedačkovou lanovkou, v Karlově Studánce nebo na Pradědu. Areály jsou od sebe v okruhu několika málo desítek kilometrů, mezi mnohými jezdí pravidelná kyvadlová doprava, nudit se tady tedy rozhodně nebudete. Při týdenním pobytu ani nestihnete prozkoumat, co všechno vám Jeseníky nabízí.

Večerní lyžování, běžecké tratě i snowtubingová dráha

Dovolená na horách by neměla být jen o sjezdovém lyžování. Byla by velká škoda nevyužít sněhu také k dalším zimním radovánkám. Vyzkoušíte si jízdu na nafukovací pneumatice na snowtubingové dráze, děti si vyhrají v dětském zimním parku a jeden den se můžete společně vydat na běžky. Tratě vedoucí panenskou přírodou vás ohromí. Velkým lákadlem je také večerní lyžování, v Karlově pod Pradědem mají více než 5 km osvětlených sjezdovek, aby se dalo jezdit večer.

14[1]

Odměna v podobě wellness

Poté, co se během dne vyřádíte, by samozřejmě měla následovat odměna. Z toho důvodu si k ubytování zvolte vhodný hotel. Podívejte se na hotelkamzik.cz, prozkoumejte nabídku pokojů a vyberte si ten svůj. Nudit se zde určitě nebudete, mají tady finskou saunu, infrasaunu, parní saunu, whirlpool s barevnou terapií, masáže. Nebojte se sem vydat ani s dětmi, jsou tu na ně připravení. Specialitou, kterou Hotel Kamzík nabízí, je vířivka vedle bazénu. Vy si hezky posedíte v bublinkách a děti se mezitím vyřádí. Nejbližší sjezdovka je cca 650 m od hotelu, do dvou km se jich nachází několik. Kyvadlovou dopravu už jsme zmiňovali, ještě by bylo vhodné dodat, že zde mají půjčovny lyží, velká parkoviště i dětské školy. Hlady tu trpět také nebudete. Tak na co čekáte? Letos se jede do Jeseníků!