Praha patří k nejnavštěvovanějším a nejkrásnějším místům České republiky. Několikadenní výlet pro celou rodinu se však může dost prodražit, pokud si ho dopředu nenaplánujete. Přinášíme Vám několik tipů, jak během návštěvy Prahy co nejvíce ušetřit a přesto si výlet užít naplno. 

Levné ubytování v Praze nedaleko centra

Během vícedenní návštěvy Prahy se rozhodně neobejdete bez ubytování. Paradoxně se však na tomto faktoru dá díky šetrnému výběru nejvíce ušetřit. Nač také utrácet nesmyslně vysoké částky za drahé hotely v centru Prahy, když si stejné pohodlí můžete dopřát za třetinovou až čtvrtinovou cenu. Cenově dostupné a zároveň pohodlné a levné ubytování v Praze seženete v Ubytovna Praha. Nezáleží přitom na tom, zda cestujete sami, s partnerem či rodinou. Široká nabídka pokojů vyhoví opravdu každému. Navíc budete coby kamenem dohodil od centra Prahy, protože se ubytovna nachází v blízkosti stanice metra.

Návštěva historických památek bez drahého vstupného

Nenechte se během návštěvy hlavního města odradit vysokými vstupnými na historické památky. Zcela bez poplatků si užijete například návštěvu katedrály sv. Víta či Valdštejnský palác. Dokonalý výhled zažijete z vyhlídky Petřín, Letenských sadů nebo z Riegrových sadů. Dostat se na tato místa Vás totiž bude stát pouze Vaše úsilí. 

Za dopravu a občerstvení nemusí vyhodit majlant

V případě návštěvy Prahy zapomeňte na cestování autem. Kromě zbytečných kolon na Vás zde čekají placené zóny, které se při celodenním parkování prodraží. Volte raději cestu vlakem a v pražské hromadné dopravě využívejte skupinové slevy. Dopředu si také můžete naplánovat návštěvu restaurace, kterou směřujte na čas poledního menu. Zárukou Vám poté bude jídlo skvělé kvality a přiměřené ceny.