Prázdninové dny vybízejí k výletům a sportovně laděným dovoleným. Pakliže se nemůžete rozhodnout, jaké destinaci Moravy dát přednost, vsaďte na přírodní i historické klenoty Zlínska. Pokocháte se zajímavými místy, poznáte prastaré tradice a ochutnáte výborné valašské koláče i slivovičku.

Jakmile vyrazíte na cestu, nebudete litovat. Letní pobyty se odehrávají nejen ve Zlíně, který proslavil Tomáš Baťa. Budete okouzleni památkami UNESCO v Kroměříži, podíváte se do valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, navštívíte hrad Buchlov anebo zámek Buchlovice. Dovolená ve Zlínském kraji je spojena s tradicemi a starými zvyklostmi. Určitě se podívejte na poutní místo Svatý Hostýn u Bystřice pod Hostýnem a vystoupejte na Pustevny. Všude na vás dýchne kouzlo dob dávno minulých, leč nezapomenutých.

Do Zlína za památkami funkcionalismu

Jestliže dáte šanci ubytování na Zlínsku, musíte se podívat do metropole oblasti. Zlín najdete na rozhraní Vizovických a Hostýnských vrchů, tudíž to budete mít blízko do přírody i za krásami města. Musíte spatři vilu Tomáše Bati, mrakodrap Jednadvacítku i zámek a budovu radnice. S dětmi se vydejte do ZOO v Lešné a do hvězdárny. V Luhačovicích se osvěžíte blahodárnou vodou Vincentka a za koupáním se vydáte k místní přehradě.

Skvosty UNESCO jako na dlani

Když už budete v Kroměříži, nenechte si ujít prohlídku Arcibiskupského zámku, Podzámecké a květné zahrady. Cestou spatříte sochy, kostelíčky a kaple, které berou dech. Není divu, že je komplex zaspán na seznam světového dědictví UNESCO. Patříte-li k věřícím lidem, musíte vyrazit na Velehrad. V Modré se pak pokocháte exponáty, které vystavuje Archeologický skanzen.

Pokud vás láká poznání této významné moravské oblasti, rezervujte si ubytování na Hotel.cz. Z pestré nabídky hoteliérů si vybere i ten nejnáročnější klient.