Bílá

Bílá - BeskydyObec Bílá bychom na mapě našli v Beskydech. Pohoří se nachází na východě Moravy. Malebná obec se rozkládá v údolí řeky Bílá Ostravice. Už jen tento fakt vypovídá o krásné krajině. Bílá se nachází jihovýchodně od města Frýdek – Místek.

Původně bylo město hlubokým hustým pralesem. Právě řeka Bílá Ostravice rozdělila později město na dvě části. Tyto úseky patřily každý jinému pánovi. Jeden z nich náležel za dob Přemysla Otakara II. k olomouckému biskupství a druhý z nich frýdeckému panství. Poté byla vzniklá obec spojena s jinými obcemi. Teprve od roku 1991 je obec Bílá samostatná.

V současné době je obec Bílá výborným lyžařským areálem. Milovníci lyžování zde mají k dispozici 3 vleky a lanovou dráhu. Sjezdové tratě jsou celkem 4,6 km dlouhé. Jsou vhodné pro zkušenější lyžaře i pro začátečníky. Areál je vhodný také pro rodiny s dětmi. Pokud není dostatek sněhu, jsou sjezdovky uměle zasněžovány. Další možností je večerní romantické lyžování při umělém osvětlení. Na své si přijdou také příznivci snowboardingu. Je zde upravovaný snowpark. Středisko nabízí opravdu vše, na co si vzpomenete. Své děti můžete svěřit do rukou zaškolených učitelů v lyžařské škole. Ta zde funguje obecně pro začátečníky. Pokud se vám bude zdát, že vaše lyže nejsou v pořádku, je v areálu ski servis. Nechybí ani různé restaurace a občerstvení. Lyže a vybavení si můžete také zapůjčit.

Turisté mohou využít i jiné možnosti. V okolí se nacházejí běžecké okruhy s délkami 20 km a 33 km. Dále jsou napojeny na turistické trasy Beskyd.

Obec Bílá není využívána pouze v zimě, ale i v letním období. Příroda je skvostem této části Beskyd. Turistické trasy na hřebenech hor. Klidné cestičky v údolích řek nebo lesní cestičky. Při své cestě přírodou narazíte na zelené louky, nebezpečné strmé srázy nebo krásné výhledy. Při nepříznivém počasí mohou turisté navštívit sportovní a zábavná střediska okolních měst.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno