Horní Bečva

Horní Bečva

Obec Horní Bečva bychom prstem na mapě našli v Beskydech. Je zasazena do krásné přírody Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Zhruba 12 kilometrů od obce leží město Rožnov pod Radhoštěm. S jeho nadmořskou výškou cca 505 metrů nad mořem je pro turisty skvěle dostupná. Vesnička má typický horský charakter. Tomu napovídá také veliká rozloha na 2 472 obyvatel.

Název obce se v průběhu času často měnil. První zmínka je datována do roku 1629, kdy se místo jmenovalo Veliká Bečva. Místním obyvatelům se přezdívá Hornobečvajané. Oblast se začala osidlovat ve druhé polovině 16. století. Tehdy místo obsadili zámožní sedláci, kteří chtěli místo využít k vlastním účelům. Začaly tedy vznikat obydlené pasekářské usedlosti. Už kolem roku 1650 bylo sídlo prohlášeno za obec, za Baltazara ze Žerotína.

Pokud se přeneseme o čtyři století dál, nalezneme obec Horní Bečvu jako výborné místo pro jakoukoli dovolenou. Horní Bečva ležící v horské oblasti a hojně využívá k rekreačním účelům v zimních měsících. Je zde k dispozici 7 lyžařských areálů. Výborné je, že vleky jsou vzájemně propojeny, lyžař si tedy může libovolně vybrat, kam zrovna namíří svou další cestu. Nejblíže je ale lyžařské středisko U Sachovy studánky. Můžete zde využít čtyři lehké sjezdové tratě a dvě tratě střední obtížnosti. Vleky jsou tu nejen pro dospělé, ale také pro ty nejmenší. Pokud chcete své ratolesti naučit lyžovat, přenechte je do rukou odborníků do lyžařské školky. Je zde ale také k dispozici lyžařská škola, ski servis, půjčovna lyží nebo příjemné posezení. U každého lyžařského areálu je veřejně přístupné, bezplatné parkoviště.

Pokud byste si chtěli užít krásné zasněžené krajiny, vyrazte na běžky. Je zde upravovaná trasa, která začíná nad výstupní stanicí horního vleku.

Také v létě je obec Horní Bečva skvělou volbou na dovolenou. Oblíbeným (nejen) letním sportem je cyklistika. Značené trasy, které jsou celoročně využívané, vás dovedou až k vrcholům Malého Javorníku. Trasa vede přes Soláň, Radhošť, Pustevny a Lysou Horu. Další oblíbenou letní činností je turistika. Trasy vedou podél cyklistických stezek. V horkých letních dnech se mohou turisté vykoupat, užít si vodních sportů nebo si zarybařit. Některá rekreační zařízení nabízí pro návštěvníky bazény, sauny nebo půjčovny kol.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno