Lyžování ve Stubaier Gletscher

Lyžování ve Stubaier Gletscher
Lyžování ve Stubaier Gletscherclindstedt / Foter

Lyžařské středisko Stubaier Gletcher je opravdu skvostem. Je to největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku. Pokud se rozhodnete pro toto místo, nebudete určitě litovat. Oblast se nachází ve Stubaital v Rakousku. Disponuje spousty skvělými upravenými sjezdovými tratěmi. Velikou výhodou je nadmořská výška přesahující 3 000 metrů, přesněji 3 210 metrů nad mořem.

Lyžování na ledovci s sebou ale také přináší spoustu jiných výhod, nežli vysoká nadmořská výška. Turisté si zde mohou užít sněhu a sluníčka obvykle od října až do června! Z ledovce je samozřejmě také překrásný výhled na okolní masivy. Pohled je jako vystřižený ze snu. Lyžařské středisko Stubaier Gletscher zabírá dohromady 70 hektarů.

Lyžařská oblast je velmi oblíbená. A není se vůbec čemu divit. Díky vysoké nadmořské výšce si návštěvníci užijí slunečních paprsků, ale také dostatku sněhu, který je téměř zaručen. Užít zimních radovánek tak mohou na 108 kilometrech sjezdových tratí různých obtížností. Na své si zde přijdou všichni lyžaři a snowboardisté. Také na ledovci se můžete naučit lyžovat. K dispozici totiž máte 46 kilometrů sjezdových tratí modré barvy, tedy nejlehčí.

Stubaier Gletscher - Panorama
Stubaier Gletscher – Panorama Jean & Nathalie / Foter

Své znalosti můžete procvičit na 39 kilometrech tratí červené barvy. Tyto svahy jsou určené pro pokročilejší lyžaře, jsou tedy střední obtížnosti. Ledovec ale samozřejmě nabízí turistům skvělých 23 kilometrů černých sjezdových tratí. Experti a profesionálové si tak opravdu kvalitně zalyžují. Na toto velké středisko připadá dohromady 21 vleků a lanovek. Na vrcholovou stanici lyžařského střediska vás vyveze 5 kabinkových lanovek, 7 sedačkových lanovek a 9 vleků.

Pokud si budete chtít užít krásného výhledu z ledovce na okolní masivy na běžkách, můžete využít přímo na ledovci 4,5 kilometrů dlouhý pravidelně upravovaný okruh. Také snowboardisté si přijdou na své. V blízkosti stanice Eisgrat se totiž nachází snowboardpark s halfpipe a různými skoky. Pro zkušené lyžaře je v lyžařském středisku Stubaier Gletscher k dispozici také sjezdová trať Wilde Grube. Svah je neupravený, dosti krkolomný a hrbolatý. Je dlouhý 10 kilometrů a je určen především pro experty.

Pokud se rozhodnete pro rakouské lyžařské středisko a odcestujete autem, nemusíte se bát dlouhého sezení v autě. Do střediska nepojedete 24 hodin ani 12 hodin. Je vzdáleno asi 580 kilometrů a zvládnete to za 6,5 až 7 hodin. Středisko je navíc vzdálené cca 40 kilometrů od Innsbrucku, což může být jedním ze záchytných bodů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno