Strmé horské stěny, tisíce vodopádů, divoká panenská příroda a specificky klidná kultura, to jsou hlavní lákadla Norska. Pokud máte rádi pohyb a hledáte nové zážitky, vydejte se na treky do Norska. Máme tip na jeden z nejkrásnějších. Čeká vás úchvatná podívaná!

Se specialisty na Norsko

Norsko je země, která nabízí tisíce nádherných míst. Vidět je všechny, je téměř nemožné. Pokud vyrážíte na trek, je třeba předem vědět, co vše chcete vidět a tomu podřídit plán cesty. S výběrem si lámat hlavu nemusíte. Udělají to za vás specialisté na treky v Norsku z ViaMarpi, s.r.o. Společnost se zaměřuje na pořádání zájezdů do Norska pro malé skupiny nadšenců, kteří chtějí poznat to nejlepší. Firma má v tomto oboru mnohaleté zkušenosti. Pořádá zájezdy pro skupiny 6 až 10 lidí a vybírá to nej z krás Norska. Díky nim se stane vaše dovolená v Norsku nezapomenutelnou.

Trolí jazyk a další skvosty

Aktuálně ViaMarpi, s.r.o. nabízí trek, jehož cílem je jedna z největších atrakcí Norska – Trolí jazyk (Trolltunga). Jedná se o svým vzhledem jedinečný skalní útvar, který se tyčí ve výšce 700 m nad fjordem. Výšlap k Trolímu jazyku sice trvá několik hodin, ale stojí to za námahu. Vyhlídka z místa vám vezme dech, patří k vůbec nejkrásnějším na světě.

Během zájezdu se podíváte i na další zajímavá místa. Společně s českým průvodcem podniknete trek k ledovci Buarbreen, který se nachází v národním parku Folgefonna. Vaší další zastávkou budou pohádkové vodopády Kjosfossen (nejvyšší skok vodopádu měří 93 m) a Tvindefossen. Těšte se také na výlet lodí, při kterém si užijete neuvěřitelné scenérie Aurlandsfjord a Nærøyfjord. Tyto fjordy lemují sklaní masivy tyčící se do výšky 1 400 m. Při dovolené v Norsku si stihnete prohlédnout také Královský palác, muzeum Roalda Amundsena a muzeum Vikingů v Oslu.

Více informací o tomto treku a další nabídce jedinečných zájezdů najdete na Dovolenanorsko.cz.