Ski areál Oberstdorf

Ski areál Oberstdorf
Ski areál Oberstdorfxdfrog / Foter

Městečko Oberstdorf bychom našli v Německu, přesněji v Bavorsku v Allgäuských Alpách. Toto klidné prostředí je jako stvořené pro rodinné dovolené. Místo má hned několik charakteristických aspektů. Můžeme zde najít krásné vilky. Oblíbené je také díky světoznámým skokanským můstkům, které jsou ve zdejším lyžařském areálu.

Oblast také patří k jednomu z nejslunějšímu údolí v Bavorsku. V Oberstdorfu mohou turisté navštívit sedm kouzelných údolíček, které mají každý svůj půvab. Pokud byste stáli až na samém vrcholu, byli byste v nadmořské výšce 2 224 metrů.

Vesnička Oberstdorf je turisty velice oblíbená především v zimním období. Nabízí totiž 50 kilometrů sjezdových tratí. Pokud chcete na své zimní dovolené zlepšit znalosti, můžete využít 29% sjezdových tratí modré obtížnosti, tedy té nejlehčí. Pro ty zdatnější je v lyžařském areálu Oberstdorf k dispozici 60 % červené obtížností.

Pro milovníky strmých nebezpečných svahů a sjezdů plných adrenalinu, je v tomto ski areálu k dispozici 10 % černé obtížnosti. Tratě jsou rozděleny mezi vcholy Nebelhorn,Fellhon a Söllereck. Společně s nedalekými rakouskými lyžařskými areály tvoří skvělou oblast k zimním radovánkám. Na vrchol lyžaře transportuje dohromady 10 vleků. Vyvezou vás 4 sedačkové lanovky, 3 kryté sedačkové lanovky, 3 kabinkové lanovky a 5 visutých kabinkových lanovek. Můžete si tak odpočinout a užít si krásného výhledu na panorama okolních hor.

Celý lyžařský komplex je propojen, návštěvníci se tak můžou díky lyžařské houpačce na Fellhornu z Německa dostat až do Rakouska, tedy přelyžovat hranice. V nabídce jsou také služby skibusu, který vás doveze do dalších center, jako jsou Walmendingerhorn nebo Ifen. Oblast Bavorska také zaručuje sníh po celou sezónu, tedy až do května. Lyžování v lyžařském středisku Oberstdorf je divoké a nespoutané, ale zároveň klidné a harmonické. Oberstdorf disponuje a pyšní se jedním „nej“. Na vrcholu Nebelhorn se nachází 7,5 kilometrů dlouhá lanovka. Ta je nejdelší na německé straně Alp.

Pokud jste milovníci zábavy, určitě nebudete mít nouzi. Například snowboardisté si mohou vybít svou energii na U-rampě nebo na zábavném parku, který nabízí spoustu zajímavých atrakcí. Pro vaše malé ratolesti jsou v areálu v nabídce lyžařské školky s vyškolenými pracovníky, kteří se o vaše děti postarají.

Vrchol Oberstdorf a jeho okolí je ale skvělé také pro letní dovolenou. Čerstvý vzduch a svatý klid je přímo osvobození od rušných měst. Okolí nabízí spoustu sportů v moderně zařízeném středisku. Můžete si zaplavat v bazénu, využít místní kluziště nebo zkusit své dovednosti na olympijském skokanském můstku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno