By: Trysil

Loni jsme už od léta plánovali, že se vydáme s partou přátel na hory a užijeme si skvělé lyžování. Jenomže jak už to bývá, co se při pivě a dobré, veselé náladě, zvláště za krásného letního večera naplánuje, nemusí se později zdaleka tak lehce realizovat. A přesně tohle se stalo nám, mě a mé přítelkyni. Na podzim jsem přišel nečekaně o práci a vzhledem k tomu, že jsem měl naspořeno jen velmi málo, nájem se platit musí a inkaso vycucne také nemalou částku, pomalu jsme se smiřovali s tím, že na hory nepojedeme…

Dobrá rada nad zlato

Otec mě vždy vychovával k tomu, abych si na dovolenou a podobné věci, které nejsou nutné, nepůjčoval. Lyžování bych si na dluh stejně neužil. S pocitem, že jsem si pobyt nezaplatil, ale půjčil jsem si na něj, bych se fakt necítil dobře…

V listopadu se samozřejmě ozvali kluci a dali jsme si sraz v našem známém lokálu, že doladíme místo, čas odjezdu, co kdo vezme, kolik nás přesně pojede atd. Neodvážil jsem se do telefonu mu říct, že na hory nejedeme!

V baru byli všichni natěšení, ve výborné náladě, přišli jsme už do rozjeté konverzace o tom, kde přesně se pojede. Řekli jsme to tedy hned z kraje, abychom to měli za sebou.

Kluci nejdříve navrhovali, že nám na dovolenou půjčí, ale to jsme nechtěli. A pak vyhrkl Martin řešení, abychom tedy vybrali dovolenou podle toho, kde se nám ji podaří najít nejlevněji. Slevy lyžování jsou prý značné! Domluvili jsme se, o které hory a lokality máme zájem a že budeme denně ve spojení a vzájemně se informovat o nově nalezených možnostech lyžování.

Našli jsme velmi rychle

Ač jsem v to vůbec nedoufal, nakonec se nám na internetových stránkách http://www.newgo.cz/lyzovani/ podařilo najít levný lyžařský pobyt v Jeseníkách! Sice jsme chtěli do zahraničí, ale co, řekli jsme si, že podpoříme našince! Do zahraničí vyjedeme, až na tom budeme s penězi lépe. Ušetřili jsme 49% z původní ceny pobytu!

Za dobu, co jsme tam byli jsme stihli poznat i okolí, navštívili jsme krásnou Kohůtku, kde jsme si dali výtečné kynuté knedlíky plněné borůvkami, neminuli jsme ani Vsacký Cáb, který je za asi deset let, co jsem tam nebyl, mnohem dokonalejší a vybavený ke spokojenosti jednotlivců i rodin s dětmi a mnohé další.

Letos hledáme slevy zase

I když se mi podařilo v březnu najít novou práci a na letošní lyžování mám naspořeno, rozhodně budu opět sledovat nabídku webu newgo.cz a budu čekat, co nabídne. Skvělé je, že v nabídce přináší i slevy lyžařských pobytů do zahraničí, takže letos už nás Rakousko snad nemine!

Užijte si i vy letošní zimu ve zdraví a s mnoha najetými kilometry na běžkách nebo nespočtu sjetí krásných, upravených svahů. Budete-li pozorní, může vás navíc lyžařský pobyt vyjít skutečně levně, ať už pojedete ve dvou, s širší rodinou nebo partou přátel, jako my.

Standa Vlček, Mokrá u Brna