Hledáte-li pro svou podzimní dovolenou místo, které vás nadchne a zanechá ve vás krásné dojmy a pocity, namiřte si to do Českého Švýcarska.

Národní park České Švýcarsko byl vyhlášen v roce 2000 a jeho prostředí k tomu skutečně vybízelo. Můžete se tady kochat jedinečnými pískovcovými útvary, skalními věžemi, roklemi, nádhernou přírodou, zdravými lesy, zahlédnout můžete krásné druhy zvířat, jako je čáp černý, sokol stěhovavý, kočka divoká a mnohé další. Dětem budete moci ukázat mloky, různé druhy žab, brouků, motýlků…

Stačí rezervovat si vyhovující místo pro pobyt a vězte, že České Švýcarsko ubytování skutečně nepodceňuje! Stále se přizpůsobuje přáním a požadavkům klientů.

Krajina pro sportovce i turisty

Turistické trasy, které vedou malebným prostředím a na nichž narazíte na velké množství zajímavých přírodních krás, ocení znalci i příležitostní turisté. Dostanete se na vyhlídky, do městeček s nádechem tajemství, nezaměnitelná Gabrielina stezka vás přivede až k Pravčické bráně

I cyklisté si v Českém Švýcarsku najdou své. Cyklotrasy v různých délkách nabízí výběr zdatným i méně zdatným návštěvníkům. Např. cyklotrasa Slunečná v okolí Kamenického Šenova je dlouhá přibližně 19 km a zvládnou ji nejen dospělí, ale i senioři a děti. Děti tady potěšíte dvojnásob, vyjížďku totiž můžete doplnit i o návštěvu Hasičského muzea v Novém Oldřichově, které zaujme nejen kluky, ale i holčičky.

Srdce Českého Švýcarska – vesnička Jetřichovice

Chcete-li být v centru celé té krásy, zavítejte do Jetřichovic. Vesnička nabízí ubytování v soukromí, ale i mnoho rodinných, příjemných pensionů, hotelů, které jsou vybaveny jak pro skupinky přátel, páry, tak i pro rodiny s dětmi.

Právě tady se nachází nejen zajímavé a lákavé atrakce – Jetřichovické vyhlídky, výlet na horské chaty na Tokáni nebo návštěva Dolského mlýna atd., ale i turistické a cyklistické stezky, vedoucí všemi směry národního parku.

I vy můžete strávit krásný podzim v přírodě. Ubytování České Švýcarsko vám zajistí komfort, pohodlí, možnost odpočinku a relaxace společně s příjemnou a kvalitní péčí i službami.