V České republice se nachází desítky lyžařských areálů, které se liší cenovou kategorií, nabídkou a kvalitou služeb. Ačkoliv snižující se ceny lyžování v Alpách vráží kudlu do zad českým lyžařským centrům, stále mají zdejší hory své ojedinělé kouzlo. Pakliže chcete být českým horám věrní, rozhodně neprohloupíte. V následujících řádcích vám dáme několik tipů, kde si užijete pohádkovou zimní dovolenou se vším všudy.

hoteleuropalubin / Pixabay

České hory uspokojí začínající i profesionální lyžaře, milovníky snowboardingu a příznivce běžkování. Zkrátka nepřijdou ani nejmenší lyžaři.

Tipy, kam na hory

V České republice mají dominující postavení Krkonoše s nejvyšší tuzemskou horou – Sněžkou. Krkonoše se velice často představují jako ráj pro běžkaře a sjezdaře, neboť nabízí kvalitně zasněžené sjezdovky všech obtížností a desítky kilometrů upravených běžkařských tratí. Můžete sledovat online kamery Krkonoše a dopředu zjistit, zda jsou zrovna sjezdovky volné, zda je v areálu dostatek sněhu a zda je konkrétní centrum v provozu.

S kvalitou běžkařských tratí šlapou Krkonoším na paty Jizerské hory. A synonymem pro běžkařské lyžování je v České republice také Šumava.

Krušné hory jsou charakteristické poměrně špatným počasím a od toho mají asi přívlastek „krušné“, ale sněhové zpravodajství vám prozradí, zda má cenu do těchto hor jezdit či nikoliv. Krušné hory jsou hlavním centrem především pro snowboardisty. V Jeseníkách, kde jsou příznivé podmínky pro lyžování nejdelší, se můžete vydat také na skialpinistickou túru v okolí Pradědu.

Najděte si ubytování na horách

Pakliže chcete strávit letošní zimní dovolenou v České republice, budete hledat vyhovující ubytování na horách. Nabízí se vám spousta možností, přičemž velké oblíbenosti se těší pronájem chaty. Horské chaty slibují příjemnou atmosféru a útulné prostředí, které kouzlo zimní dovolené zastřeší. Samozřejmě nechybí ani luxusní penziony, hotely a apartmány.