Na horách.cz - Hory, lyže, ubytování

Zimní dovolená v ČR i v cizině

Před odjezdem na lyže nezapomeňte na cestovní pojištění

Chystáte se na poslední chvíli vyjet na hory? Kromě lyžařského vybavení byste neměli zapomenout ani na cestovní pojištění. Bez něj se totiž týdenní či víkendová dovolená může proměnit v noční můru.

skeeze / Pixabay

Stačí málo, například srazíte méně zkušeného lyžaře. Pokud nemáte v rámci cestovního pojištění uzavřené pojištění odpovědnosti s dostatečným krytím, tak vás tato nehoda může přijít i na milion korun. Totéž platí, pokud podobnou chybu způsobí vaše děti nebo třeba volně pobíhající pes.

Česká kartička vás před placením nezachrání

Nepříjemně draho vás může vyjít i úraz v horách. V žádném případě se nespoléhejte na to, že pokud lyžujete v Rakousku či Itálii, tak jako občan Evropské unie máte nárok na ošetření zdarma. Vaše evropská kartička zdravotního pojištění totiž znamená pouze jediné: že budete mít k lékařům stejný přístup jako místní pacienti a že vám v nemocnici poskytnou veškerou dostupnou péči.

Před poplatky za ošetření v cizině vás ale nechrání a tyto lékařské úkony vás pak mohou stát desetitisíce nebo i statisíce korun. Může se například stát, že bude nutný odvoz vrtulníkem, že nejbližší dostupné zdravotnické zařízení bude soukromá klinika a v té budete potřebovat drahé léky nebo dokonce operaci.

A je přece zbytečné, vracet se z dovolené s dluhy na mnoho let, když samotné cestovní pojištění vyjde jen na několik set korun.

Štítky: