Chystáte se na poslední chvíli vyjet na hory? Kromě lyžařského vybavení byste neměli zapomenout ani na cestovní pojištění. Bez něj se totiž týdenní či víkendová dovolená může proměnit v noční můru.

skeeze / Pixabay

Stačí málo, například srazíte méně zkušeného lyžaře. Pokud nemáte v rámci cestovního pojištění uzavřené pojištění odpovědnosti s dostatečným krytím, tak vás tato nehoda může přijít i na milion korun. Totéž platí, pokud podobnou chybu způsobí vaše děti nebo třeba volně pobíhající pes.

Česká kartička vás před placením nezachrání

Nepříjemně draho vás může vyjít i úraz v horách. V žádném případě se nespoléhejte na to, že pokud lyžujete v Rakousku či Itálii, tak jako občan Evropské unie máte nárok na ošetření zdarma. Vaše evropská kartička zdravotního pojištění totiž znamená pouze jediné: že budete mít k lékařům stejný přístup jako místní pacienti a že vám v nemocnici poskytnou veškerou dostupnou péči.

Před poplatky za ošetření v cizině vás ale nechrání a tyto lékařské úkony vás pak mohou stát desetitisíce nebo i statisíce korun. Může se například stát, že bude nutný odvoz vrtulníkem, že nejbližší dostupné zdravotnické zařízení bude soukromá klinika a v té budete potřebovat drahé léky nebo dokonce operaci.

A je přece zbytečné, vracet se z dovolené s dluhy na mnoho let, když samotné cestovní pojištění vyjde jen na několik set korun.