OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chladné a sychravé počasí? Dlouhé zimní večery, ano přichází podzim. Neznám nikoho, kdo by nevyměnil tohle chřipkou prosáté počasí za krásné a teplé dny na pláži. Vydejte si i v tyto podzimní dny na dovolenou do Chorvatska. Především na jihu je počasí stálé.

Během chladných podzimních dnů každý zatouží po teplém moři, odpočinku na pláži či horské turistice v Chorvatsku. Vydáte-li se na jih Dubrovníku počasí je zde stálé a pokud jste otužilci, pak se i vykoupete. Moře tu má zpravidla okolo 18 stupňů Celsia. Výhodou této podzimní dovolené jsou také nízké náklady. Vše je tu mnohem levnější než během sezóny, ať už jídlo, penziony či výlety.

Chorvatské hory vás uchvátí

Pokud však hledáte v teplých krajinách spíše aktivní odpočinkovou dovolenou, pak vás jistě potěší horská turistika, která je v Chorvatsku velmi oblíbená. Podzim nejenom u nás zpomaluje vše v okolí. Příroda se zbarvuje a turisty lákají hory, pohoří a všechny nedobyté kopce. Láká-li vás tedy příroda, nebojte se vyrazit na Plitvická jezera, kde můžete obdivovat nádheru přírodních jezer sami v poklidu s přírodou, která proměňuje své barvy do zlatavých odlesků.

Vyrazit můžete také na horskou turistiku v Chorvatsku a to na pohoří Velebit, které je touto roční dobou vskutku pohádkové. Nadechněte se čerstvého vzduchu, načerpejte novou energii a odpočatí se vraťte do práce.

Dubrovník

Klis či národní park Paklenica

Pokud toužíte odhalit tajemství Chorvatské turistiky, pak zavítejte na Klis. Nabízí úchvatný výhled na krajinu Splitu a taky moře. Pevnost Klis byla postavena tak, aby sledovala důležitou cestu k vnitrozemí. Dnešní impozantní tvrz už však slouží pouze pro turisty.

Národní park Paklenica je ideální destinací pro letní i podzimní výlety. Nachází se nedaleko moře a během dovolené na pláži se můžete vydat na procházku působivou přírodou. Spatřete vysoké vrcholy, skalnaté skály, hluboké lesy a tajemné jeskyně. Park je ideálním místem pro výlety s rodinou.