Polsko jakožto jedna z největších a nejlidnatějších zemích v Evropě má vše, na co si jen vzpomenete, tedy moře, vysoké hory, jezera, lázně, ale i půvabná historická města s nevšední atmosférou. Pokud vás láká dovolená v této sousední zemi, rozhodně neprohloupíte ani v zimních měsících. V následujících řádcích vám představíme lokality.

Polsko zřejmě nenavštívíte jen na jeden den, ale budete chtít zůstat na prodloužený víkend, možná i celý týden. V takovém případě si vyhledejte hotely a ubytování na Hotely.cz.

Zakopané

Zakopané je celoročně oblíbeným turistickým městem, jehož ulice jsou obzvlášť malebné, když jsou pokryté sněhem. Zakopané není jen o památkách, je ideální volbou pro milovníky zimních sportů, protože se zde konají velkolepé zimní závody Světového poháru ve skocích na lyžích. Vyzkoušíte nejen sjezdovky, ale vyrazíte i na výlet po některé z turistických tras. Hotely v Zakopaném jsou nadstandardní a lukrativní, a to za zlomek ceny v porovnání s českým ubytováním.

Bukowina Tatrzańska

Zůstávat však nemusíte jen v Zakopaném. Moderní hotely v polských Tatrách jsou rozmístěny i v dalších městech. Jestliže se dostanete do Zakopaného, stojí za to zastavit se i na kopcích Bukowiny Tatrzańské. Jedná se o obec, která je proslulá nádherným výhledem na Tatry a termálními vodami. Každoročně v únoru se zde koná i horalský karneval, což je nepřehlédnutelná událost prezentující tatranský folklór.

Kołobrzeg

Na druhém konci země, daleko na severu, leží zase přímořské město Kołobrzeg. Myšlenka jet v zimě na pobřeží Baltského moře se může zdát na první pohled překvapivá, ale přesto Kołobrzeg stojí za to. Baltské moře vypadá v zimním období nádherně a v zimě moře vydechuje v pobřežním vzduchu mimořádné množství blahodárného jódu, takže návštěva pobřeží je i zdravá.

Najděte si tedy ubytování v Polsku a užijte si zimní dovolenou.