Lyžování v Chamrousse

Chamrousse
ChamrousseWa So / Foter

Lyžařské středisko Chamrousse bychom našli v temperamentní zemi, ve Francii. Skvělá oblast Francie se tyčí až do výšky 2 250 metrů nad mořem. Z masivu „Massiv de Balledonne“ si můžete užít překrásného výhledu na okolní čtyřtisícové vysoké hory. Najednou máte pocit, jako byste ani nestáli nohama pevně na zemi. Sněhu je v oblasti západních Alp neustále dost a dělá tak s lyžařského střediska spolehlivým místem, kde si turisté zalyžují na čerstvém sněhu.

Oblast se také může pyšnit svou nedalekou historií. Přímo v areálu se totiž konaly 10. Zimní olympijské hry v Grenoblu 1968, hlavním městě francouzských Alp. Místo bylo vybráno a doteď je pro lyžaře k dispozici olympijský areál. Chamrousse má ale také několik další plusů. Je přímo vyhlášeno kouzelnými západy slunce.

Skiareál Chamrousse je na francouzské poměry obrovské. Lyžaři si mohou užít sněhu a sluníčka na 90 kilometrech sjezdových tratí. Začátečníci si mohou prověřit a zdokonalit své dovednosti na 12 kilometrech zelených a modrých obtížností. K dispozici je zde 62 kilometrů červených obtížností a 16 kilometrů nejvíce strmých černých obtížností. Oblast je velice vhodná pro rodiny s dětmi a pro rekreační lyžování. Až na vrchol nejvyššího bodu střediska transportuje lyžaře 23 vleků.

Chamrousse - ski
Chamrousse – skibozzo2m / Foter

Krásné přírody si tak můžete užít na 12 kotvových vlecích, 10 sedačkových a 1 kabinkové lanovce. Středisko jako by bylo rozděleno do dvou částí. Jedna z nich poskytuje přímo estetický zážitek v olympijském areálu. Naproti tomu v druhé části si mohou lyžaře okusit „divoké“ lyžování v hlubokém sněhu. Areál je přitom skvěle propojen, můžete tak využít jakoukoli část.

Chamrousse je jako dělané pro rodinné dovolené. Nabízí totiž funparky nebo snowparky. Pokud jste příznivci večerního lyžování, můžete využít možnosti večerní lyžování na sjezdové trati „ Les Gaboureaux“, kde si jednou týdně zalyžujete při výhledu na osvětlený Grenoble.

Co se týče ubytování, Chamrousse je plně vybaveno. Turisté mají k dispozici apartmány nebo studia. Běžecké disciplíny jsou také velice oblíbené. Zalesněná plateau u Roche Beranger nabízí běžkařům spoustu tratí, které jsou zde protkané jako síť. Běžkaři se zde téměř „dotknou nebe“.

Lyžařské středisko Chamrousse poskytuje ubytování turistům také v letních měsících. Pokud jste milovníci vysokých hor a všelijakých sportů s tím spjatých, určitě si zde přijedete na své. Oblíbená je zde cyklistika, vysokohorská turistika nebo adrenalinové horolezectví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno