Lyžování, ale i snowboarding jsou v dnešní době velmi oblíbené aktivity. Komu nestačí možnost realizovat je u nás, v České republice, ten může samozřejmě vyrazit do zahraničí. A zde se už může hodit cestovní pojištění na hory. Jedná se sice o nepovinnou pojistku, ale je doporučováno ji mít. Pokud se podíváme na to, na co při jejím sjednávání myslet, určitě nezapomeňme na rozsah. Základem je určitě pojištění léčebných výloh, které je považováno za základ. Kromě toho je dobré pojistit si také sportovní výbavu a jiná zavazadla. Pokud dojde ke ztrátě, bude nám ze strany pojišťovny kompenzována. Zapomínat ale nesmíme ani na případné pojištění odpovědnosti, které se na horách také může hodit.

Fotomek / Pixabay

Jaké parametry by mělo cestovní pojištění na hory mít?

Nyní se podívejme také na parametry, jelikož i ty jsou něčím, na co je třeba při sjednávání myslet. Pokud budeme konkrétnější, je hlavním parametrem to, kde konkrétně pojistná ochrana platí. Mělo by se jednat vždy jenom o tu zemi, kam jedeme. Dále je důležitým parametrem výše pojistného krytí. Jde o maximální částky, které za nás pojišťovna zaplatí. Čím jsou vyšší, tím lépe. Naposled nezapomínejte také na to, že je třeba myslet i na kolonku rizikových, nebo adrenalinových sportů. Sem se mohou zimní sporty řadit. Na to doporučujeme myslet, jinak vaše ochrana v rámci cestovní pojištění na hory nemusí být plnohodnotná.

Jak je to s cenou?

Ano, je to také cena, která je parametrem více než důležitým. Zde platí, že čím stojí cestovní pojištění na hory méně, tím pro nás lépe. Tedy pokud pojistka splňuje naše požadavky. Jak se k nejlepším cenám dostat? Není to vůbec složité, jelikož stačí porovnat cestovní pojištění online. Díky němu za pár vteřin zjistíme, jaké pojišťovny nám ochranu nabídnou, stejně jako zjistíme i to, kolik může stát. Jednat se může třeba i o pár desítek korun denně.