Na horách.cz - Hory, lyže, ubytování

Zimní dovolená v ČR i v cizině

Vyrážíte do ciziny za sportem? Nepodceňte cestovní pojištění

Vypravit se do zahraničí na aktivní dovolenou a spoléhat na evropskou kartičku pojištěnce je hazard srovnatelný s nejdrsnějšími adrenalinovými sporty. Platí to přitom nejen pro extrémní lovce zážitků a profesionální sportovce. I rekreační aktivity mohou přijít opravdu draho. Přitom kvalitní připojištění vás vyjde na směšnou sumu. Za den stojí dospělého člověka zpravidla kolem 20-40 korun.

Za rekreačními sporty s krytými zády

Znamená pro vás dovolená především fyzickou aktivitu, sport a zážitky? I když nevyjíždíte na soutěž jako registrovaný sportovec, neopomeňte si sjednat připojištění, v jehož rámci budete mít pojištěny rekreační sporty, kterým se hodláte věnovat. Právě konkrétní aktivita hraje roli v případném pojistném plnění a s běžným připojištěním byste mohli přijít zkrátka.

nahorach.cz_ergo_cz_01

Na horách vás může potkat ledacos

Pokud se chystáte třeba do Alp provětrat lyže nebo snowboard, sjednejte si cestovní pojištění na hory, které vás ochrání před všemi případnými riziky a nabídne i další potřebné služby. Velice vhod vám při nehodě mohou přijít kvalitní asistenční služby, které ocení zejména jazykově méně zdatní výletníci. Samozřejmostí je připojištění pro případ zaviněné nehody. K takové může na sjezdovce dojít raz dva. Zraníte cizí osobu a bez adekvátního pojištění můžete mít zaděláno na opravdu palčivý problém.

nahorach.cz_ergo_cz_02

Sledujte nejen cenu pojistného, ale také limity

Jak už bylo řečeno – denní cena pojištění je natolik nízká, že je doslova zbytečná nezodpovědnost vyrazit do zahraničí bez něj. I vyřízení je velice jednoduché. Sjednat si můžete cestovní připojištění nebo pojištění na hory online, bez složitého vyřizování. Při výběru nezapomeňte sledovat nejen výši pojistného a rozsah krytí, ale také limity plnění. Ty by měly činit minimálně 2 miliony korun.

Štítky: , ,