Na horách.cz - Hory, lyže, ubytování

Zimní dovolená v ČR i v cizině

Jaký typ lyží se hodí na české hory?

buy Pregabalin usa Chystáte se letos v zimě vyrazit na české hory za lyžováním? Pokud si chcete užít opravdovou a nefalšovanou zábavu na maximum, je dobré vědět, jaký typ lyží se vám bude nejvíce hodit.

Slalomky vítězí na celé čáře

http://highschool.isq.edu.mx/cr45/4425 České hory nepatří zrovna mezi nejvyšší, sjezdařské svahy zde nejsou tak strmé jako například v Alpách. Právě proto se dá říci, že je lepší zvolit spíše klasické slalomky. Jsou charakteristické tím, že vám umožní dělat krátké a střední oblouky, navíc se s nimi dá pohodlně jezdit po hranách. I na méně příkrém svahu si tak užijete perfektní sportovní jízdu plnou adrenalinu.

online Seroquel purchase Záleží samozřejmě i na délce lyží. Tady bych zmínil pravidlo, že záleží na výšce vaší postavy a také zkušenostech, které máte. Čím méně zkušení jste, tím kratší lyže zvolte. U slalomek určených pro krátké oblouky se dají použít lyže o délce do 165 centimetrů.

Obřačky jedině pro zkušené a fyzické zdatné borce

optionavigator net Kromě slalomek si samozřejmě můžete na tuzemské hory pořídit i další druhy, například obřačky. Mějte ale na paměti, že právě konkrétně obřačky jsou vhodné spíše pro rychlejší jízdu a delší oblouky. Jsou rovněž daleko náročnější na ovládání, takže byste měli být dobře fyzicky vybaveni.

I použité lyže mohou být dobré

http://www.archives-zoliennes.fr/?vuiere=rencontre-%C3%A0-wicker-park-dpstream&b3c=75 Při výběru lyží doporučuji zvážit, kolik za ně chcete utratit. Ne vždy je nejlepší zvolit nejdražší varianty. Pokud jste začátečníci, je to celkem zbytečná a nákladná investice. Do začátků bych klidně volil třeba použité lyže Head, které vám rozhodně vystačí. Teprve v okamžiku, kdy vás lyžování skutečně „chytne“ a dostanete se na určitý level, můžete se poohlédnout po nějakých kvalitnější a dražších variantách. Cenové rozpětí je u lyží samozřejmě veliké – od pár tisíc až po desítky tisíc korun. V takovýchto cenových relacích se dají pořídit produkty takřka všech známých světových značek – lyže Völkl, Atomic, Head atd.

follow Nezbývá než doufat, že letošní zima bude na horách příznivá a dočkáme se vydatné sněhové nadílky, abychom se na sjezdovkách mohli náležitě vyřádit.
Komerční sdělení